Osobní bankrot a vyživované dítě

Když se ožením s přítelkyní, která má dítě z minulého manželství a poté se chci oddlužit sám, tak zmíněné dítě uvádím jako dítě v domácnosti, ke kterému mám vyživovací povinnost či nikoliv? V případě, že se neožením, pouze spolu žijeme, uvádím jej jako vyživovanou osobu v domácnosti?

 

Odpověď: V rámci oddlužení se uvádějí pouze děti, ke kterým má dlužník vyživovací povinnost. Dlužník má vyživovací povinnost pouze k vlastnímu dítěti, příp. k osvojenému atd. V dotazu uvedených případech, tak bude mít vyživovací povinnost biologický otec, nikoliv dlužník. Viz § 1 odst. 2 nařízení vlády č. 595/2006 Sb.