Rozvod manželů a oddlužení

Co se stane, pokud se v průběhu insolvence manželé rozvedou? Bude případ řešen jako dva případy a každý bude muset zaplatit 30%? Co když ale jeden z nich nepracuje? zruší se insolvence?

 

Odpověď: Rozvod nemá na probíhající oddlužení vliv.
Odpovědí je § 394a odst. 3 IZ, kde je stanoveno, že manželé jsou po dobu trvání insolvenčního řízení v postavení nerozlučných společníků a považují se za jednoho dlužníka. Tzn. i kdyby byl platil pouze jeden z manželů, musí se dostat nad 30% z celkové částky pro oba, jinak hrozí zrušení povoleného oddlužení.