Zanechte kontakt, zavoláme Vám
 
Souhlasím se zpracováním osobních údajů a se zasíláním obchodních sdělení
Zjistěte, zda se můžete nechat oddlužit.
Kompletní analýza Oddlužovací kalkulačka

Poradna oddlužení

Poradna oddlužení je zde pro každého kdo má otázku týkající se oddlužení, nebo osobního bankrotu. Konzultanti naší společnosti na Vaše dotazy odpovídají v pravidelných intervalech. Pokud byste máte urgentní otázku, doporučujeme využít naší telefonické linky, nebo nás kontaktovat prostřednictvím vyplnění našeho kontaktního formuláře a naší konzultanti Vás kontaktují.

Poradna oddlužení – Otázky

Níže následují otázky, které nám položili naši klienti. Každá otázka má k sobě odpověď, která může být směrodatnou odpovědí i na Vaši otázku. Zkuste si projít jednotlivé příspěvky a možná v nich najdete i odpověď na otázku, kterou právě řešíte. Po zadání Vaší otázky se Vaše otázka ihned nezobrazí mezi již publikovanými otázkami. Je to z důvodu nutnosti moderovat jednotlivé dotazy, tak aby nedošlo k porušování právních předpisů České republiky.

483 thoughts on “poradna oddlužení

 1. Dobry den.Jak se zachovaji financcni instituce k fyzicke osobě po ukončení uspěšné 5.lete insolvence.Mám sanci dostat např.Hypoteku na bydlení? Nebo navzdy budu černa ovce pro fin.instituce?A budu vyřazen z registru dlužníků?děkuji Hrunek.

  • Dobrý den pane Hrunku,

   z registru dlužníků budete po třech letech vyřazen. V případě, že se tak nestane, kontakujte konkrétní registry s žádostí o vyřazení z registru. Co se týká možnosti získání hypotečního úvěru. V tuto chvíli budete pro banku mírně rizikovějším klientem. Proto můžete očekávat vyšší úrokovou sazbu. Na schopnosti dostat hypoteční úvěr však insolvence nic nemění.

 2. Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Rozvedl jsem se a manželka mě má vyplatit, bohužel je ručitel úvěru tak ji nedají hypotéku na byt a tím by mě vyplatila. Je ještě jiná cesta než insolvence. Děkuji

  • Vážený pane Miroslave,

   vaší otázku bohužel nechápu. Zkuste ji prosím více rozvést.

 3. Dobry den,mame s manžel společne odluženi manželu,chceme se rozvest,je možne zažadat o rozdeleni dluhu?

  • Dobrý den Eliško,

   ano, v rámci rozdělení SJM můžete taktéž rozdělit i dluhy případně se domluvit s insolvenčním správcem na následujícím postupu.

 4. Dobry den. Je nejaka sance zit normalni zivot….rozvadim se. Alimenty budu mit 7000 na tri deti. Muj plat je 18000 a dluzim cca 380000. Sem sam v najmu kde platim 6000 a samo se musim nejak zivit…takze mi asi nezbyde na splatky bri bankrotu

  • Dobrý den Michale,

   obecně lze říci, že vaši situaci je nejsnadnější vyřešit tzv. dárcem. Tzn. člověkem, který by vám byl schopen v rámci insolvenčního řízení vypomáhat se splátkami v oddlužení.

 5. Dobrý den,chtěli bychom se zeptat na následující:dcera je v insolvenci a splácí asi jeden rok určenou částku.V současné době zdědila jistý obnos a vše řádně nahlásila insolv.správci.Zajímá nás,jestli bude platit 100% dlužné částky a kolik činí odměna insolv.správci.Děkujeme

  • Dobrý den pane Matuško,

   dcera přijala děditství jako příjem nád rámec běžného příjmu v oddlužení. Tzn. že jej může použít na splátku v oddlužení. Jakmile uhradí 100% dlužných částek, které byly přihlášeny do insolvence oddlužení se zastaví. Insolvenční správce si bude nárokovou poměrnou výši nákladů.

 6. Dobrý den. Manžel neplatil spoustu let soc. a zdravotní pojištění. Letos v červnu jsme se brali a já o těchto dluzích nevěděla. Manžel dělá na černo nemá smlouvu což jsem se také dozvěděla až ted . Jak doloží tři roky nazpět kde dělal když dělá načerno. To nemá šanci nijak to doložit aby se mohl vyhlásit osobní bankrot. Co se v takovém případě dá dělat? Děkuji Podzimková

  • Dobrý den Renato,

   v insolvenčním návrhu je nutné prokázat oficiální příjmy. Vzhledem k tomu, že manžel žádné oficiální příjmy nemá, nemá ani které nahlásit. Je samozřejmě velkou chybou, že manžel pracuje bez oficiálně přiznaných příjmů, ale to už je na jinou diskuzi. V rámco oddlužení není nutné mít příjmy v uplynulých letech. Hlavní je mít aktuálně takový příjem, aby stačil na splacení alespoň 30% dluhů v následujících 5 letech.

 7. Dobrý den,mám dotaz ohledně insolvence.Naše dcera již rok je již rok v insolvenci a pravidelně splácí určenou částku.V současné době zdědila finanční obnos a ohlásila to insolvenčnímu správci.Prosíme o sdělení,kolik bude splácet (jestli 100% dlužné částky)a hlavně jaká bude „odměna“insolvenčnímu správci.Děkujeme.

  • Dobrý den,

   bohužel nerozumím Vaší otázce. V případě, že děditství využije jako splátku nad rámec oddlužení, může jej obratem doplatit do 100% výše, doplatit poměrnou část na náklady insolvenčního správce a oddlužení tak předčasně ukončit.

 8. Dobrý den, moje dluhy mě přerostly přes hlavu a už ted vím že nebudu moci splacet. Zatím žádné půjčky v prodlení nemám. Potřebuji zažádat o oddlužení. Moje otazka je kolik oddlužení stojí a mohu o něj zažádat když ještě nejsem v prodlení 30 dni se splacením svych půjček.
  Děkuji za odpověd

  • Dobrý den Davide,

   v případě, že již nezvládáte splácet, předpokládám, bez dalších podrobnějších informací, že se nacházíte v tzv. hrozícím úpadku. Proto je možné vyhlásit osobní bankrot.

 9. Dobry den.Jsem v osobní bankrotu již tři roky. V současné době sem se ocitl na neschopence. Chtěl bych se zeptat,zda se dá přerušit splácení po dobu pracovní neschopnosti. Příjem mi nedá ani na nájem. Děkuji za odpověd. Drahoš Josef

  • Dobrý den pane Drahoši,

   tyto informace musíte komunikovat se svým insolvenčním správcem. Ten má možnost zajistit u soudu posečkání se splácením ze závažných důvodů, jako je např. ztráta zaměstnání.

 10. Zdravim insolvence.mi jiz skoncila a zaplatil jsem100%zavazku plus odmenu ins spravkini.a najednou me postou prisel dopis on nejakeho exekutora o kterem jsem nikdy neslysel vrana z prerova.chce zaplatit odmenu za exekuci..pres to ze jsem byl v insolvenci.a navíc moje exekuce resil uplne jiny urad.takze fakt nechapu ..muze po me chtit neco zaplatit kdyz jsem oddluzeny.

  • Dobrý den,

   exekutor v takovémto případě nemá nárok na vymáhaní jakékoliv částky. Tato měl být přihlášena do insolvence a proto nemusíte mít obavu.

 11. Dobrý den
  Je možné,když mám schváleno oddlužení a řádně splácím tři roky..aby jeden z věřitelů vydal exekuci na spoludlužníka,který mi ručil???Mě se to stalo a teď má platit někdo,kdo nic nedluží???

  • Dobrý den,

   ručitel ručí právě pro případy, kdy dlužník není schopen splácet. Z toho důvodu se obrátil věřitel na Vašeho ručitele. Ten nyní nese odpovědnost za závazek a měl by jej splácet.
   V případě dotazů se obraťte na naše konzultanty.

   S pozdravem,
   Radka Černá

 12. dobry den chci vstoupit do insolvence a chci se zeptat jesti pridu o nemovitost v hodnote 500000kc dekuji

  • Dobrý den,

   pokud vstoupíte do oddlužení je vždy hrozba toho, že o nemovitost přijdete, nicméně jsou případy, kdy k prodeji nemovitosti nepřijde. Pokud je dluh nemovitostí zajištěn, dochází k prodeji nemovitosti a uspokojení zajištěného věřitele právě z inkasované částky. Pokud zajištěnou nemovitost nemáte, může dojít k prodeji za účelem uspokojení všech věřitelů.
   Pro bližší informace volejte na tel: 725 766 273 a my Vaši situaci analyzujeme.

   S pozdravem,

   Radka Černá

 13. Dobrý den chci se zeptat jsme už v osobním bankrotu a dárce by se chtěl vyvázat z dárcovství jde to? Platově mame na splátku nad 30%. Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,

   vždy záleží na tom, jak je smlouva s dárcem postavena. Dále záleží na postoji soudce a insolvenčního správce.

   S pozdravem,

   Oddluzteme.cz

  • Dobrý den,

   záleží na smlouvě, jak je s dárcem postavena. Dále pak záleží na postoji soudu a insolvenčního správce.

   S pozdravem,

   Oddluzteme.cz

 14. Petr (20.9.2015 | 17.13) napsal:
  Dodry den chci se zeptat po jake dobe po ukončeni insolvence mi bude smazan bankovni a nebankovni rejstřik solus nebo musim napsat ja žados o smazani děkuji za odpověd

  • Dobrý den,Manžel je 2roky v insolvenci.Má dostat plnění z pojištovny za nemajetnou újmu pozůstalých .Musí tyto peníze odevzdat insolvenčnímu řízení??Děkuji za odpověd.

  • Dobrý den,

   manžel tyto peníze může použít jako mimořádnou splátku nad rámec oddlužení, ale není k tomu povinen.

 15. Dodry den chci se zeptat po jake dobe po ukončeni insolvence mi bude smazan bankovni a nebankovni rejstřik solus nebo musim napsat ja žados o smazani děkuji za odpověd

 16. Dobrý den.Chci se zeptat.Když si podám žádost na oddlužnění a mám hypotéku na byt.Z bytu se budu muset vystěhovat a bude mi sebrán?,nebo jak by to probíhalo?Děkuji

  • Dobrý den,

   závazky, které jsou zajištěné, se během insolvenčního řízení uspokojují z předmětu zajištění, což by znamenalo, že o nemovitost nejspíše příjdete. Poslední slovo má nicméně věřitel. Ten se rozhoduje o osudu předmětu zajištění.
   V případě dotazů nás kontaktujte na tel: 725 766 273

   S pozdravem,

   Radka Černá

 17. Dobrý den, jsme s manželem jako jeden celek v insolvenci. Dočetla jsem se, že i po rozvodu se nic nemění a stále vše běží dál. Zajímalo by mě, co by se dělo v případě, že by například manžel neplatil (byl na neschopence, neměl práci) nebo co kdyby došlo k nějakému problému (vzal by si půjčku nebankovní někde jinde a neplatil by). Přijde mi to dost nespravedlivé, proč mam být pak za to potrestána já(zrušení insolvence, placení celé částky jen já), když už jsme s manželem rozvedeni. Zbývají nám cca 3 roky do konce oddlužení a po tu dobu já ho přeci nemůžu hlídat – nevěřím mu, že by například nešel schválně na neschopenku, abych vše platila já a on nemusel platit ani korunu. Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,

   pokud došlo v průběhu oddlužení k rozvodu, bude i tato situace posuzována ze strany soudu a insolvenčního správce. Měla by být stanovena nová splátka, která bude rozdělena a za kterou každý z Vás ponese vlastní odpovědnost. Pro informace o konkrétní výši splátky kontaktujte Vašeho insolvenčního správce.

   S pozdravem,

   Radka Černá

  • Dobrý den,

   soud jistě může návrh na oddlužení neschválit a zamítnout jej. Je to v převážné většině proto, že dlužník nesplnil veškeré zákonem stanovenné povinnosti pro podání návrhu, tzn. že návrh obsahuje vady, které znemožňují povolení oddlužení, nebo nespňuje podmínky pro povolení oddlužení situací ve které se dlužník nachází.
   Vždy je potřeba, aby byla situace dlužníka dobře posouzena a návrh kvalitně a odborně zpracován. S oběma Vám můžeme pomoci. Pro pomoc s oddlužením se obraťte na tel: 725 766 273 a domluvte se na analýze Vaší situace s následným postupem.

   S pozdravem,

   Radka Černá

 18. Dobrý den, mám tři půjčky ve výši 560000Kč, plat kolem 15000Kč, do teď řádně splácím, celá výplata jde do půjček, bohužel nedávno přišel přítel o práci a aby jsme měli na zaplacení nájmu atd. jsem si vzala před měsícem třetí nebankovní půjčku aby jsme nepřišli o byt. Myslíte že bych prošla?

  • Dobrý den,

   při Vámi popsané výši dluhu s Vaší mzdou byste splňovala podmínku splacení minimálně 30% Vašeho závazku. Pro to, abychom byli schopni posoudit, zda-li splňujete veškeré podmínky pro vstup do oddlužení, bude nám potřeba upřesnit ještě další skutečnosti Vaší situace. Záleží na mnoha faktorech jako je například vyživovací povinnost či původ jednotlivých závazků.
   Pokud jste uzvařela poslední úvěrovou smlouvu cca před měsícem, může to mít v průběhu oddlužení neblahý efekt na jeho povolení. Soud může zkoumat, zda-li závazek nebyl brán v době, kdy jste o oddlužení uvažovala. Dlaší informace spolu s analývou Vaší situace Vám podají a pomohou naši konzultanti na tel: 725 766 273, kteří se s Vámi domluví na dalším postupu.

   S pozdravem,

   Radka Černá

 19. Dobrý den,
  chtěla bych si požádat o oddlužení. Příjem 15 tis a výše dluhu cca 100 tis. V péči mám 3 děti. Po rozvodu na mne chodí dluhy mého manžela a ani nevím kolik toho ještě má. Chci se zeptat jak to je, když budu „oddlužená“ a vyskytne se nějaký jeho dluh o kterém nevím ještě za doby manželství? Děkuji

  • Dobrý den,

   při oddlužení se zbavujete veškerých závazků které máte. Pokud se věřitel v rámci oddlužení nepřihlásí ke své pohledávce, pohledávka zanikne a nemůže ji i nadále uplatňovat.

   S pozdravem,

   Radka Černá

 20. Dobry den chci se optat z manzelkou jsme se dostaly do dluhoveho kolotoce a uz nevime jak dal . Mame tri deti a dluch cca1 600 000 kc mesicni prijem dohromady mame cca 27000 tisic mam sanci na odluzeni dekuji za odpoved

  • Dobrý den,

   děkujeme za základní popis Vaší situace. Abychom byli schopni s určitostí sdělit, zda-li nárok na oddlužení máte, je nutné rozlišit výši příjmu Vás a Vaši manželky, případně doplnit další informace k Vaší situaci.
   Vaše situace má jiste řešení. Příjem, který společně máte může být dostačující na splnění podmínek oddlužení. Pro bližší informace volejte na tel: 725 766 273 a naši konzultanti Vám rádi vyhodnotí Vaší situaci.

   S pozdravem,

   Oddluzteme.cz

 21. co když je ještě platný živnostensky list.i kdzž byl zrušen,a dluhy nejsou s podnikáni

  • Dobrý den,

   živnostenské oprávnění není závadou. Pokud nejsou dluhy z podnikání, nevadí, že vlastníte živnostenské oprávnění.

   S pozdravem,

   Radka Černá

 22. Dobrý den,mam 2 exekuce a k tomu splacim i dalsi pujcky. Chtela jsem pomoct z dluhy sve matce a nakonec jsem se dostala do stejne situace jako ona. Spocitala jsem ze ty moje dluhy jsou asi 800000 kc. Jsem na materske a nasla jsem si privydelek takze dohromady mam asi 16 000 kc.
  Chtela bych zazadat o oddluzeni. Tak jsem se chtela zeptat zda-li je to v mem pripade mozne.
  Dekuji za odpoved

  • Dobrý den,

   pokud by Váš příjem byl okolo 16 000,- Kč a dlužná částka do 800000,- Kč s jednou vyživovací povinností, můžeme Vám sdělit, že podmínku příjmu a povinného splacení alesoň 30% Vašeho dluhu v rámci insolvence splňujete. Legislativních podmínek je nicméně celá řada, a proto je nutné pro garanci oddlužení uvést další skutečnosti Vaší situace. Kontaktujte nás na tel. 725766273

   S pozdravem,

   Radka Černá

 23. Dobrý den,

  chci se zeptat, zda do oddlužení spadá mimo exekucí také dluhy, které mám soudem určené k úhradě, ale je na ně dohoda o splátkách. Obdrželi jsme platební příkaz a řešíme, zda podat odpor a ještě se pokusit o smírné řešení, aby to nespadlo do exekuce. Pokud by ale toto nebylo zahrnuté do oddlužení nechali bychom to přejít do exekuce, aby celková částka byla v souhrnu k oddlužení.Děkuji

  • Dobrý den pan Kateřino,

   oddlužením se zbavíte veškerých závazků které máte, tzn. že se zbavíte jak závazků které aktivně hradíte, tak těch, které jsou případně v exekuci.
   Pro další informace a analýzu Vaší situace nás kontaktujte na tel: 725 766 273. Případně stačí prozvonit a my se Vám ozveme zpět.

   S pozdravem,

   Oddluzteme.cz

 24. Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli při oddlužení se počítá do čistého přijmu i invalidní důchod a jestli srážky budou spočítány tak, že budu na životním minimu a splácet i z důchodu nebo jestli mi zbyde invalidní důchod a k tomu minimum.Díky

 25. Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s půjčkama v bance, ty se do oddlužení taky zahrnují? Protože primárně bych se chtěl zbavit dluhů z nebankovních půjček které vím že nebudu stíhat splácet, ale nejsou až tak velké…díky

  • Dobrý den,

   v rámci oddlužení se zbavujete veškerých závazků které máte. Jak bankovních, tak nebankovních závazků. A to jak těch, které aktuáýně splácíte, tak i těch, které jsou po splatnosti.
   V případě jakýchkoliv dotazů či žádosti o bezplatnou konzultaci volejte nebo prozvoňte tel: 725 766 273

   S pozdravem,

   Oddluzteme.cz

 26. Dobrý den chci se zeptat jestli mám nějakou šanci projít insolvencí, jsem zaměstnaná na částečný úvazek kde beru 6500 a mám dvě exekuce které dohromady čini 230 000 k dnešnímu dni

  • Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz. Rádi Vám na něj odpovíme, nicméně popis Vaší situace není dostačující. Abychom Vám mohli sdělit podrobnosti a analyzovat Vaši situace detailněji, můžete kontaktovat naše konzultanty na tel: 725 766 273.
   Pokud byste byla bezdětná a svobodná, je potřeba mít příjem okolo 9600,- Kč. Řešení Vaší situace Vám rádi nastíníme. Stačí nás prozvonit na tel: 725 766 273.

   S pozdravem,

   Radka Černá

  • Dobrý den,
   Vaše příjmy nejsou dostatečné, aby bylo uspokojeno alespoň 30% z nezajištěných věřitelů. Každopádně situaci lze řešit pomocí darovací nebo důchodové smlouvy, tzn,. že by Vám v rámci splátkového kalendáře vypomáhala třetí osoba. Pro lepší představu je zde odkaz, který Vám pomůže vyhodnotit Vaší situaci http://oddluzteme.cz/kompletni-analyza-oddluzeni-spolecnosti-oddluzteme-cz/

 27. Dobry den,jsem maminka na materske dovolene a vazne je toho moc ted mam 2 exekuce a byt zatizen hypotekou uzjsem podavala zadost o oddluzeni a smetly me ze stolu. 🙁 potrebuji poradit a take bych chtela vedet kolik jsi uctujete. nevim jsi rady a vazne potrebuji pomoct

  • Dobrý den,

   pro oddlužení je vždy nutné mít dostatečný příjem na to, aby byl dlužník schopen splatit za dobu 5 let alespoň 30% jeho dlužné částky. Splátka, která bude v rámci oddlužení stanovena je závislá na příjmu dlužníka a na jeho vyživoací povinnosti. Z příjmu musí zůstat vždy nezabavitelná částka, která slouží na úhradu potřeb dlužníka. Zbytek odchází na splátku. Pokud z této splátky není dlužník schopen zaplatit alespoň 30% částky, návrh je zamítnut. Pokud jste na mateřské dovolené a máte vyživivací povinnost, jistě nemáte dostatečný příjem na to, aby Vám z Vašeho příjmu bylo cokoliv sraženo na splátku, nebo pouze minimum ve výši, které nestačí na úhradu 30% dluhu. Toto bude nejspíše důvodem zamítnutí návrhu. Nemusíte však zoufat, i takovéto situace mají řešení. Potřebujeme nicméně znát další podrobnosti Vaší situace. Kontaktujte nás na lince: 725 766 273 a analyzujeme Vaši situaci a poradíme co dále dělat.

   Pokud je byt zatížen hypotékou, jedná se o zajištěný závazek. Zajištěné závazky jsou v rámci oddlužení zpravidla uspokojovány z předmětu zajištění, což by znamenalo, že by došlo nejspíše k prodeji nemovitosti a úhradě závazku na hypotéce.

   Cena za oddlužení se odvíjí od situace dlužníka. Kontaktujte nás nebo zanechte Vaše telefonní číslo ve formuláři na našich stránkách a my se Vám ozveme.

   S pozdravem,

   Radka Černá

 28. Dobrý den, mám otázku ohledně inkasa z účtu. Před dvěma lety mi byla schválena insolvence. Srážky jsou mi prováděny ze mzdy. Moje maminka mi tehdy přislíbila dar ve výši 2000. Jelikož přišla o zaměstnání, nebyla schopna mi dar hradit. Do nedávna bylo vše v pořádku, ale včera mi bylo formou inkasa strženo z účtu. Bývalý partner mi poslal výživné a já provedla vklad. Obě tyto transakce byly ihned strženy. U transakce je poznámka částečné inkaso insolvent. Mohu se proto tomuto nějak bránit. Vždyť je to výživné na dceru a musím z něčeho hradit elektriku atd. Může se stát, že mi na účet příjde výplata a okamžitě bude stržena. Děkuji za Info

  • Dobrý den,
   vzhledem ke skutečnosti, že neznáme konkrétní okolnosti Vašeho insolvenčního řízení, nemůžeme Vaši situaci individuálně posoudit. Obecně k tomu lze říci, že „strhávání“ dalších částek vyjma srážek ze mzdy se běžně v insolvenčním řízení neděje a není možné, aby Vám bylo strženo více než je stanoveno zákonem (tzv. nezabavitelná částka). Za účelem řešení celé věci Vám proto doporučujeme zjistit, z jakého důvodu a v čí prospěch byly finanční prostředky z účtu strženy a dále, abyste kontaktovala insolvenčního správce, který má Váš případ na starosti, proberte s ním Vaší situaci, zjistěte možnosti řešení a koordinujte s ním další postup.

   Radka Černá

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *