Oddlužení do 24 hod.

Zaťukal Vám exekutor na dveře s tím, že je na Vás vedena exekuce? Nebo Vám zablokovali účet, a tak jste se dozvěděli o exekuci, která je na Vás vedena? Pojďme si říci, jak se v tu chvíli zachovat.

  • Zablokoval Vám exekutor účet a měli jste na účtu peníze, ke kterým se nedostanete? Například mzda, která Vám na účet přišla těsně po blokaci účtu? Pokud máte takto zablokovaný účet a tím pádem přístup k prostředkům na živobytí, máte ze zákona právo na výplatu trojnásobku životního minima, což je 3 x 3860,- Kč = 11 580,- Kč. Důležité je ale upozornit na skutečnost, že výplatu této částky je možné provést pouze jedinkrát a ne každý měsíc.
  • Pokud Vám na dveře zaklepal exekutor s informací, že dlužíte konkrétní částku na exekuci, dluh po Vás bude chtít buď na místě uhradit celý, nebo třeba jeho poměrnou část. Exekutor Vás bude jistě nutit, abyste nejen uhradili část dluhu, ale aby se také nastavil splátkový kalendář, jinak přistoupí k mobiliární exekuci, což znamená, že sepíše majetek dlužníka a ten následně může odvést za účelem jeho prodeje v exekuční dražbě a uspokojí tím např. alespoň část pohledávky.
  • Třetí varianta výkonu exekuce, se kterou se můžete potýkat je exekuce na plat. To znamená, že v den výplatního termínu Vám bude vyplacena částka po exekuční srážce.

Všechny tři situace vedou většinou k dalšímu zadlužování dlužníka, jelikož dlužník není schopen splácet případně další své závazky nebo samotný chod domácnosti.

Jak se v tu chvíli zachovat?

Pokud se jedná o dluh, který je splatitelný obratem (ne tak vysoký) a peníze máte například na účtu, byť jsou blokovány, vyčkejte do nabytí právní moci exekuce a nechte si prostředky srazit z účtu. Tím dojde k úhradě dluhu a ukončení exekuce (pokud máte tolik prostředků na účtu, které poslouží k úplnému doplacení dlužné částky). V případě, že tyto prostředky na účtu nemáte a dluh je vysoký, pokuste se domluvit splátkový kalendář s exekutorem, který pro Vás bude únosný.

Efektivním řešení situace exekuce je oddlužení. Pokud víte, že máte více závazků a nebudete je schopni vlivem exekuce uhradit, či je tlak exekutorů takový, že nejste schopni dát obratem vyšší částku pro nastavení splátkového kalendáře, je vhodné řešit situaci oddlužením. Jedná se o jediný legální způsob zastavení výkonu exekuce, a to obratem. Tím, že požádáte soud o povolení oddlužení a budete tím usilovat o nastavení splátkového kalendáře v oddlužení na omezenou dobu max. 5-ti let. Soud Vás tak ochrání před exekutorem a následně i navyšováním a úročením dluhu.

Pokud chcete takovou ochranu, obraťte se na nás. Jsme schopni Vám nejen bezplatně poradit, ale pomoci i s přípravou podkladů k zahájení insolvenčního řízení do 24 hod. Abyste hned druhý den mohli klidně spát a výkon exekuce se zastavil.

Obraťte se na tel: 725 766 273 a poraďte se o své situaci. Vše případně do 24 hod. vyřešíme.

Začněte s oddlužením
ještě dnes!

Zadejte svůj telefon a naši specialisté Vám zdarma zavolají
a začnou ihned připravovat Vaše oddlužení.

Spočítejte si, zda
máte nárok na
oddlužení

Připravili jsme pro vás
jednoduchou kalkulačku.

Oddlužení ve městech

Začněte s oddlužením ještě dnes!

Zadejte svůj telefon a naši specialisté Vám zdarma zavolají a začnou ihned připravovat Vaše oddlužení.