Zanechte kontakt, zavoláme Vám
 
Souhlasím se zpracováním osobních údajů a se zasíláním obchodních sdělení
Zjistěte, zda se můžete nechat oddlužit.
Kompletní analýza Oddlužovací kalkulačka

Půjčky

Znalost tématiky oddlužení (osobního bankrotu) je mezi českou populací velice nízká. Dlužníci se o této možnosti dozvídají většinou až ve chvíli, kdy je situace již kritická.

Půjčky platí další půjčky

Začíná to většinou tak, že si dlužníci naberou půjčky, které jsou schopni splácet a poté přijde nějaká nečekaná životní situace od ztráty zaměstnání počínaje a zdravotním úrazem konče, kdy dlužníci již nejsou dále schopni své půjčky splácet a hledají různá řešení, jak ze svých problémů ven. Půjčky se však musí splácet a v případě, že na splácení těchto půjček již dlužníci nemají peníze, naleznou krátkodobé řešení v tom, že čerpají další půjčky. V takové chvíli již půjčky splácí jiné půjčky a dlužníci tzv. vytloukají klín klínem. Tyto půjčky většinou dlužníkům zařídí nějaký čas, než vypůjčené peníze dojdou a poté přichází ta nejhorší fáze.

Další půjčky už Vám nikdo neposkytne

V této chvíli již přestáváte splácet Vaše současné půjčky nebo už je delší dobu neplatíte a proto chcete svou tíživou situaci vyřešit další půjčkou. Nacházíte se v tzv. dluhové spirále, ze které není jednoduchá cesta ven. Jdete si pro další půjčku, ale tu Vám již nikdo nechce poskytnout vzhledem k Vašim záznamům v registrech dlužníků. Poslední záchranu tedy hledáte u nebankovního sektoru a berete si nebankovní půjčky za obrovsky špatných podmínek většinou se zástavou nemovitosti. Tyto společnosti moc dobře do registrů dlužníků vidí a vědí, že máte dlouhodobé problémy se splácením a peníze Vám poté půjčí jenom proto, že doufají, že nebudete dlouhodobě splácet Vaši zajištěnou půjčku a oni poté dostanou Vaši nemovitost.

Po dlouhodobém nesplácení půjčky přijde exekuce

Přijde situace, kdy přestanete platit splátky na jakékoliv půjčky prostě z toho důvodu, že na to nemáte peníze. Velice často se stává, že splátky dlužníků za jejich půjčky přesahují jejich měsíční příjem. V tu chvíli Vaši věřitelé smlouvy prodají dalším vymáhacím společnostem a ti již vše posunou až k soudu, kde přijde na řadu exekuce.

Řešením situace nejsou další půjčky, řešením je oddlužení

Další půjčky nejsou řešením Vaší situace. Statistiky dokazují, že 74% dlužníků, kteří si berou půjčky aby uhradili jiné se z těchto problémů již nedostanou a ty je pohltí. Proto je nutné svou tíživou finanční situaci řešit co nejdříve. Jediným legálním řešením této situace je oddlužení neboli osobní bankrot. Při podání insolvenčního návrhu spojeného s návrhem na oddlužení jste již do dvou hodin pod ochranou insolvenčního zákona a přestanou se Vám navyšovat veškeré úroky, přestane splácet veškeré úvěry a již na Vás nemůže exekutor a to až do finálního rozhodnutí soudu o oddlužení. Jestli chcete nový začátek a chcete začít zase normálně žít, neváhejte. Oddlužení není oddalování problému, oddlužení je jeho řešení.