Oddlužení samoživitelky

Samoživitel či samoživitelka se pere s mnoha úskalími, který jim život přináší. Je to z toho důvodu, že jsou na výchovu dítěte sami a jejich pracovní možnosti jsou právě z důvodu nutného zabezpečení péče o děti omezeny. Pokud navíc samoživitelé mají nějaké závazky, které je nutné pravidelně hradit, je to o to těžší.

Dokážete si představit, že jste sami na dvě děti a do toho musíte chodit do práce, vyzvednout děti ze školy a školky, zaplatit jim kroužky, nájem, stravu a lyžařský výcvik? To je situace, se kterou se potýká mnoho samoživitelů, a i když mají to štěstí a druhý z rodičů posílá alimenty, tak stejně jsou většinou v takové výši, že to stačí maximálně na úhradu obědů ve škole apod.

My se ale chceme zaměřit na oblast závazků, které je velmi těžké s ostatními nutnými výdaji hradit pokud je v rodině jen jeden vydělávající. Není tajemstvím, že se spousta samoživitelů dostane do platební neschopnosti a hledají řešení své situace. Chtějí najít únosnější splátkový kalendář či se zbavit exekuce a strachu, že exekutor zaklepe na dveře a bude zabavovat věci v domácnosti.

Pravdou je, že pokud dlužník hledá možnosti snížení splátek, je dobré vyzkoušet například konsolidaci jeho závazků. Tj. vyplatit závazky jiným úvěrem. Cílem konsolidace pak je dosáhnout na jednu splátku, která bude pokud možno nižší, než součet původních splátek. To zní sice hezky, nicméně problém bývá v tom, že na konsolidaci nemusíte dosáhnout. Pokud jste samoživitel a pečujete o děti, nemusí Vám stačit na konsolidaci výše Vašeho příjmu. Často se tak stává, že na konsolidaci nedosáhnete.

Pokud se stane, že je Vám konsolidace zamítnuta, může být řešením oddlužení. Pojem oddlužení můžete znát i jako osobní bankrot. Oddlužení v sobě skrývá ochranu dlužníka, který není schopen splácet předepsané závazky či už je v situaci, pokud má exekuce. Při exekucích je to téměř jediné možné řešení.

Oddlužení je soudní proces, kterým dlužník docílí, že se zmrazí dlužná částka a nastaví se splátkový kalendář odpovídající výši příjmu dlužníka. Ať už je to příjem ze zaměstnání, z úřadu práce v podobě rodičovské či důchod. Tato splátka je následně nastavena na omezenou dobu – 3 nebo 5 let.

Pokud máte obavu, že Váš příjem nemusí stačit ani na splátku v oddlužení (minimální splátka je 2178,- Kč), nebo nemáte například žádný příjem, nemusíte zoufat. Řešením může být například krátkodobá pomoc někoho z Vašeho okolí. Pokud hledáte cestu, jak se vypořádat se závazky, které nezvládáte hradit, či víte, že výše splátek je tak vysoká, že je nebudete schopni hradit, nebo máte exekuce, poraďte se!

Zavolejte na tel: 725 766 273 nebo nám zanechte kontakt s tím, že s Vámi vše zdarma probereme a navrhneme konstruktivní řešení.

Začněte s oddlužením ještě dnes!

Zadejte svůj telefon a naši specialisté Vám zdarma zavolají a začnou ihned připravovat Vaše oddlužení.