Zanechte kontakt, zavoláme Vám
 
Souhlasím se zpracováním osobních údajů a se zasíláním obchodních sdělení
Zjistěte, zda se můžete nechat oddlužit.
Kompletní analýza Oddlužovací kalkulačka

Poradna oddlužení

Poradna oddlužení je zde pro každého kdo má otázku týkající se oddlužení, nebo osobního bankrotu. Konzultanti naší společnosti na Vaše dotazy odpovídají v pravidelných intervalech. Pokud byste máte urgentní otázku, doporučujeme využít naší telefonické linky, nebo nás kontaktovat prostřednictvím vyplnění našeho kontaktního formuláře a naší konzultanti Vás kontaktují.

Poradna oddlužení – Otázky

Níže následují otázky, které nám položili naši klienti. Každá otázka má k sobě odpověď, která může být směrodatnou odpovědí i na Vaši otázku. Zkuste si projít jednotlivé příspěvky a možná v nich najdete i odpověď na otázku, kterou právě řešíte. Po zadání Vaší otázky se Vaše otázka ihned nezobrazí mezi již publikovanými otázkami. Je to z důvodu nutnosti moderovat jednotlivé dotazy, tak aby nedošlo k porušování právních předpisů České republiky.

483 thoughts on “poradna oddlužení

 1. Dobrý den, mám dotaz, jsem v insolvenci již 3,5 roku a vše v pořádku. Do seznamu dluhů jsem neuvedla bývalou kolegyni, které dlužím peníze, ale dohodly jsme se, že to necháme být. Nemáme žádnou smlouvu o půjčce, v podstatě to bylo na dobré slovo. nyní chce kolegyně podepsat papír o dluhu. Může po skončení insolvence vymáhat tyto peníze? Děkuji za odpověď. Marie

  • Dobrý den,

   v tuto chvíli již nic nepodepisujte. Jednalo by se o záměrné předlužování v rámci insolvence a ta by Vám mohla být následně zrušena. Vaše věřitelka měla povinnost přihlásit svou pohledávku do insolvenčního řízení ve chvíli, kdy Vám bylo povoleno. To že jste sama opoměla tento závazek do návrhu na oddlužení umístit na situaci nic nemění. Pohledávka věřitelky tudíž propadla a zanikla chvílí, kdy uplynula 30 denní lhůta pro přihlašování pohledávek.

 2. Dobrý den, moje maminka je od srpna 2014 v Insolvenci, nyní byla oslovena Vymáhací agenturou Logicall, že neoznámila této agentůře že vymáhá víc jak 2 roky starý dluh,a dostala vynadáno perátorkou že se kvůli mamince nemohli přihlásit do IŘ jako Věřitelé. Insolvenční správce mamince řekl že se měl Věřitel zajímat o IR a osoby v něm uvedené. Maminka je žena ve věku 69 let a zdravotně na tom není také bůhví jak dobře. Je z toho velmi zdrcená, že ji opět někdo vyzývá k platcení, přičemž Věřitel je uvedený v Insolvenčním Návrhu i s vyčíslením výše dluhu, který byl zaslaný Krajskému soudu.Má tedy Osoba v IŘ Oznamovací povinnost vůči věřiteli? Nebo potvrdíte slova Insolvenčního správce, že je to povinností zastupující agentury kontrolovat IR?

  • Vážený pane Romane,

   osoba v insolvenci nemá oznamovací povinnost vůči věřitelům. Váš insolvenční správce má v tomto 100% pravdu. DLe našeho názoru se nyní společnost Logicall dopouští protiprávního jednání ve smyslu vymáhání dlužné částky od dlužníka v insolvenčním řízení. Tuto situaci by ze své pozice měl řešit Váš insovlenční správce a danou společnost kontaktovat. Nicméně mamince řekněte, že se opravdu nemusí strachovat a že neudělala nic špatně.

 3. Dobrý večer,
  Ráda bych se zeptala zda je možné provést oddlužení v České republice v případě, že dlužník žije a pracuje v jiném státě EU.

  Děkuji

  • Vážená paní Kristýno,

   oddlužení možné v tomto případě je.

 4. Máme exekuci na budoucí výživné, nic nedlužím, přesto mám ale v exekuci pozemek a byt a penzijní připojištění. Celkově hodnota majetku cca 2mil.Kč. Má na to exekutor nárok?

  • Vážený pane Petře,

   vzhledem k tomu, že výživné je pohledávkou za majetkovou podstatou, kterou ne nutné uhradit v plné výši, exekutor má nárok vyžadovat dlužné výživné na Vašem majetku.

 5. Dobrý den, v červenci jsem zaplatil poslední (šedesátou splátku) a splnil jsem plnění na cca 52% (měl jsem zaplatit minimálně 50%). Jenže moje mzdová účetní poslala 61 splátku na účet, který je dle insolvenčního správce již zrušen. Má právo má účetní zadržovat mé peníze? Prý čeká na nějaký papír od soudu, že oddlužení skončilo. V usnesení je ale jasně dáno, že mám po dobu pěti let. Návrh na osvobození jsem již také podal. Děkuji za odpověd.

  • Vážený pane Houdku, tuto skutečnost prostím řešte se svým insolvenčním správcem. Účetní nemá právo zadržovat Vaše příjmy, ale je nutné aby s ní tuto skutečnost komunikoval právě Váš insolvenční správce.

 6. Dobrý den, je možné podat žádost na oddlužení, když mé Dluhy vznikly z trestné činnosti(ublížení na zdraví)
  Děkuji za odpověd.

  • Vážený pane Miroslave, o oddlužení požádat můžete a můžete se oddlužit z běžných závazků. V případě, že máte závazek, který vznikl jako odškodné za ublížení na zdraví, jedná se o dluh postavený na roveň pohledávkám za majetkovou podstatou. Jinými slovy musí být v průběhu oddlužení splacen v plné výši.

  • Vážená paní Hano, oddlužení možné je, ale je nutné splnit podmínku splacení alespoň 30% veškerých Vašich dluhů v následujících 5 letech. V případě, že na toto nedosáhnete sama, je nutné aby Vám s oddlužením finančně vypomohla třetí osoba.

 7. Dobrý den, chtěl bych podat osobní bankrot můžu dát do insolvence moje dluhy i partnerčiny??? Manželé nejsme
  Děkuji za odpověď

  • Vážený pane Radku, v případě, že nejste manželé, dluhy spoleně oddlužovat nemůžete.

 8. Dobrý den,mám osobní bankrot 3 a půl let,mám i dobře placené zaměstnání a měsíčně mi berou poměrně velkou částku,z platu mi zůstane vždy 9.200kč.
  Mám už splněných víc jajt 30% z dlužné částky a tak se chci zptat,zda můžu žádat o ukončení bankrotu,přesto,že neuplinulo 5 let a nebo o snížení splátek?
  Děkuji.

  • Vážená paní Terezo,

   v oddlužení může dlužník zaplatit i 100% svého dluhu v případě, že mu to jeho finanční prostředky dovolí. To znamená, že oddlužení nekončí splacením 30%. Oddlužení končí pouze splacením 100% nebo splněním podmínky splacením alespoň 30% v 5 letém období.

 9. Dobrý den. Dle kalkulačky můžu jít do insolvence. Chci se jen zeptat. Mám dluh necelých 100tis. akorát u nebankovních firem kde jsou velké částky a nedavam to. Vyšlo mi, že budu dostávat 9200,- a to i po celých pět let ??? Když mi to vypočítalo, že můžu splatit skoro 240tis. Takže bych to měl mít splaceny driv.

  • Vážený pane Jane,

   ve Vašem dotazu se bohužel nezmiňujete o Vašem čistém měsíčním příjmu. Obecně však mohu říci, že v případě, že jste schopen splatit 100% dlužné částky za dobu kratší než 5 let, oddlužení bude poté trvat právě tuto kratší dobu.

 10. Dobrý den, manžel je v insolvenci. Nyní bychom potřebovali přepsat auto. Je možné ho napsat na mě, aniž bychom o něj přišli? Děkuji

  • Dobrý den,

   Váš dotaz je bohužel neurčitý. Pokud je manžel v insolvenci a automobil je v tomto okamžiku napsán na něj, měl by o přepisu uvědomit insolvenčního správce. Nemělo by to ale znamenat, že by auto bylo zpeněženo. Pokud vy v insolvenci nejste a nemáte dluhy, které by mohly vést například k exekuci, nemusíte se bát prodeje automobilu.

   Josef

 11. Dobrý večer. Potřebují poradit. S bývalým manželem jsme vstoupili společně do insolvencniho řízení v roce 2012.Nežijeme spolu uz více jak rok.Z manželství mám dvě děti které mi jsou soudně svěření do péče. Brzy jiz budeme i rozvedení. Jak to bude pokračovat dál ta insolvence?! To každý si zaplatí svou cast dluhu nebo se to rozdeli na polovinu? A co když nebude splácet? Bude se mě to nějak týkat nebo si za to ponese sám následky?
  A ještě jedna otázka! S nynějším partnerem uvažujeme o koupi nemovitosti. Může to nějak ohrozit ze jsem v insolvenci?! Muzu byt spoluzadatel o hypoteku nebo se o to nemam ani pokouset protoze bychom o to prisli?!

  • Dobrý den,

   po rozvodu se samozřejmě bude upravovat i Vaše povinnost splácet. Vše je důležité řešit s insolvenčním správcem. Ten Vám sdělí, kdo bude hradit jakou splátku dle Vašich příjmů. Následně jste samozřejmě zodpovědná za splácení Vaším příjmem.
   Pokud zahajujete nový vztah a uvažujete o koupi nemovitosti může to mít samozřejmě vliv i na Vaše oddlužení. Pokud byste se stala například majitelem nemovitosti či spoluvlastníkem, jednalo by se o rozšiřování majetkové podstaty a vlastně nadměrný příjem, který by mohl sloužit k úhradě dluhu. Pokud majitelem nebudete, nemělo by to nemovitost ohrozit. Pokud jste v insolvenci, určitě nedostanete hypotéku. Jste v registru dlužníků a insolvencí jste prokázala, že jste nebyla schopna splácet. Proto na úvěr nedosáhnete.

   Josef

 12. Dobrý den, manžel si vzal před dvěma lety úvěr a já jsem tam jako spoludlužník. Bohužel manžel nasekal velké dluhy a nemůže splácet,takže vymáhat to budou po mě. Měsíční splátka je 12.000,- měsíčně,já jsem na mateřské a mám jen 3.800,- měsíčně a nemohu to platit. Mohla bych já sama zažádat o oddlužení? Nechci být do konce života dlužníkem, ale splácet tak vysokou částku také nemohu. Byl by byl můj jediný dluh. S manželem se rozvádíme a na ničem se nechce dohodnout. Před podpisem smlouvy jsme uzavřeli zúžení majetku manželů, je mi to v tomto případě k něčemu? Předem děkuji za odpoved

  • Dobrý den,

   do oddlužení můžete vstoupit i pokud jste na mateřské. Nebudete mít nicméně dostatečný příjem k tomu, aby Vám mohl soud strhávat alespoň minimální splátku. Pro podrobnější konzultaci volejte tel: 725 766 273 a kolegové Vám nastíní řešení v případě, pokud máte nízký příjem.
   Pokud došlo před vstupem do oddlužení k zúžení společného jmění manželů, mohlo by Vám to pomoci k tomu, že by závazek nebyl vymáhán po Vaší osobě. Muselo by se nicméně prokázat, že prostředky z úvěru nebyly použity na společné hospodaření domácnosti. Jinak zúžení společného jmění manželů chrání manžele až v budoucnu vzniklých závazků.

   Josef

 13. Dobry den,chtel bych se zeptat kdyz zalozim osobni bankrot.a splatim sve dluhy.budu mit cisty stit.mohu jsi pak vzit uver nebo pujcku ? Dekuji

  • Dobrý den,

   po ukončení insolvence budete stále veden v insolvenčním rejstříku. Není nikde omezeno, že by si žadatel o úvěr, který prošel insolvenčním řízení nemohl vzít úvěr. Záleží vždy na podmínkách konkrétního věřitele.

   Josef

 14. Dobrý den chci se zeptat když nedosáhnu peněžně na osobní bankrot poradíte mi? a kde můžu zjistit veškeré informace kolik mám exekucí? děkuju

  • Dobrý den,

   pokud máte nízký příjem na to, že nejste schopen z Vašeho příjmu uhradit alespoň 30% dlužné částky, je nutné si příjem navýšit. Navýšení může proběhnout buď dodatečnou prací – brigáda, hodiny přes čas apod., či za pomoci daru od třetí strany. Zákon umožňuje, aby dlužníkovi, který nemá dostatečně vysoký příjem někdo formou daru vypomáhal. Tento dárce následně vykrývá nutnou částku, která dlužníkovi chybí k dosažení alespoň minimálního uspokojení 30% hranice ze splátky v pětiletém období.

   S případnými dotazy se obraťte na naše konzultanty na tel: 725 766 273. Ti Vám zdarma situaci posoudí a poradí, jak máte se závazky naložit.

   Josef

 15. Dobry den, chtěl sem se zeptat mam podany návrh na oddlužení presto mi exekutor zablokoval bankovni účet, ma na to exekutor pravo?
  Popřípadě co se da s tím udělat?
  Děkuji za odpověď

  • Dobrý den,

   pokud jste podal insolvenční návrh a exekutor Vám blokoval účet, bylo to předpokládám z důvodu, že soud ještě nerozhodl o povolení oddlužení. Účet může být blokován i po podání insolvenčního návrhu, nicméně nesmí být exekuce vykonána, což by znamenalo, že by exekutor inkasoval prostředky. On je pouze blokuje na účtu.

   S případnými dotazy se obraťte na tel: 725 766 273 a naši konzultanti Vám rádi poradí.

   Josef

 16. Dobrý den dlužím jen Něco přes 5000 KČ firmě cp inkaso sro ale nejde se jim ozvat nikde neni email ani telefoní číslo nevíte co mam udělat?

  • Dobrý den,

   pokud nemůžete najít ani tel. číslo ani email na tuto společnost, naleznete jistě kontaktní adresu pro listinnou komunikaci v rejstříku firem na portálu http://www.justice.cz. Zkuste jim tedy zaslat dopis.

   S pozdravem,

   Josef

 17. Dobrý den,
  chtěl bych se jen zeptat, jak je to s věřitelem, kterého jsem uvedl jako doplnění návrhu v insolvenčním řízení a on se nepřihlásil? Jedná se o internetové připojení, kdy dodavatel postoupil svoji pohledávku vymahací společnosti, ale smlouva nezanikla a nabíhají mi stále za služby u dodavatele internetu, kteréh nevyužívám a služby jsou odpojené,měsíční částkou 379,- Kč, momentálně cca. 5800,- Kč a to přibližně 9000,- Kč mám zaplatit vymahací společnosti. Dne 3.3.16 mi byl schválen splátkový kalendář a já jsem poslal výpověď dodavateli dne 25.2.16 s 3 měsíční výpovědní lhůtou do 31.5.2016. Ptám se z toho důvodu, zda-li musím tomu dodavateli zaplatit po schválení oddlužení od 3.3.-do 31.5. tu výpovědní lhůtu jak je to uvedeno v usnesení, že na sebe nemám dělat další dluhy.

  Za kladné vyřízení a odpověď předem děkuji.

  S pozdravem

  Miroslav

  • Dobrý den,

   závazky, které Vám vznikají v průběhu insolvenčního řízení samozřejmě musíte hradit. To se týká nájmu, energií, poplatku za telefonní služby, komunální odpad apod.

   Josef

 18. Dobrý den,
  je mi teprve 19 let a bohužel jsem se zadlužila u měsíčních půjček a teď chcou po me peníze všichni zaráz a já už na to boužel nemám. Dlouho jsem si platila prodloužení splatnosti a měla jsem jich celkem 5. Dvě s toho jsem zaplatit už zvládla ale bohužel další 3 už mě předali někomu dál. Snažila jsem se snima domluvit třeba že bych jim to splatila protože celou částku zároveň prostě zaplatit nezvládnu ale to mi bohužel všichni zamítli. Teď nevím co dál do práce nastupuji až za měsíc 1.3.2016 a mezi tím chodím na brigády. Každý den mám strach co bude dál. Moji rodiče to neví a nejsem si jistá co by se stalo kdyby se to dozvěděli. Prosím poraďte mi.

  • Dobrý den,

   krátkodobé půjčky, které jsou vymáhány v celé výši najednou s možností prodloužení pouze termínu splatnosti jsou „dobrým sluhou, ale špatným pánem“. Krátkodobě pomohou, ale pokud jich je více, je velmi těžké se vymanit z jejich výše splátky. Lék na krátkodobé půjčky bohužel není. Pokud Vám nevyjde věřitel vstříc a nejste schopna je splatit najednou, je samozřejmě možná i cesta insolvence. Je nicméně otázkou v jaké výši závazky jsou a jestli máte třeba i jiné dluhy. Oddlužení se většinou vyplatí při vyšší dlužné částce z důvodu úhrady nákladů spojených s průběhem insolvenčního řízení v podobě poplatku insolvenčního správce (1089,- kč za měsíc průběhu) po dobu maximálně 5-ti let.

   Abychom byli schopni Vám situaci vyhodnotit, potřebovali bychom znát další podrobnosti Vaší situace. Obraťte se tedy na naše tel. číslo: 725 766 273 a naši konzultanti Vám pomohou.

   Josef

 19. Dobrý den, chci se oddluznit a chci se zeptat co se stane kdyz během tech 5 let přijdu o práci, provdam se nebo půjdu na mateřskou zmeni se něco? Děkuji

  • Dobrý den,

   pokud by se stalo, že o práci přijdete, nebo nastoupíte na mateřskou dovolenou, i s tímto soud počítá. Umožní Vám splácet v takové výši, která pro Vás bude únosná (dle výše vaší podpory v nezaměstnanosti, rodičovské), či umožní si příjem nahradit například pomocí daru od třetí osoby. Musíte být stále schopna zaplatit alespoň 30% dlužné částky. Nikdy soud neukončuje řízení předčasně.

   Josef

 20. Dobrý den. Mám dotaz. Ukončil jsem Insolvenci na 100%. Byl tam dluh i od jedné příbuzné který nám rozdělili po rozvodu s mou bývalou manželkou. Příbuzná se nepřihlásila. Tudíž strtila nárok na vyplacení. Ale aby věděla, že jí o to nechci připravit, tak jsem z mích peněz co mi zbývali, občas 1000 kč. Poslal. Porušil jsem tím něco? Chce mně dát k soudu že jsem tím porušil zákon a a žádat po mně peníze znova. Co zbývají v nepřihlášené pohledávek. Děkuji

  • Dobrý den,

   v rámci insolvenčního řízení nesmí dlužník preferovat žádného z věřitelů. V tomto případě se o zvýhodnění mohlo jednat.

   Josef

 21. Dobrý den mám dotaz , pokud pobírám pouze dávky hmotné nouze , je možné požádat o oddlužení?děkuji

  • Dobrý den,

   pokud máte příjem pouze v podobě hmotné nouze, tento příspěvek není určen ke splácení dluhu dlužníka. Nepovažuje se v tu chvíli za Váš příjem. Do oddlužení může dlužník vstoupit pouze za předpokladu, že má z čeho splácet. Buď pomocí výdělku, renty, rodičovské, podpory v nezaměstnanosti, mateřské, Dohody o pracovní činnosti apod. Další možností je výpomoc třetí strany – pomoc v podobě daru. Pokud jednu z možností příjmu doložíte, je možné do oddlužení vstoupit.

   Josef

 22. Dobrý den,
  momentálně jsem na rodičovské dovolené která mi ale končí v březnu 2016 po té musím jít na neschopenku kvůli zdravotnímu stavu a chtěla bych ještě na mateřskou. Ale dostala jsem se do finanční tísně kdy nestíhám splácet své pohledávky u nebankovních institucí. Chtěla bych požádat o oddlužení ale nevím jestli budu mít nárok. Teď mám příjem 11500 kč ale nevím kolik budu mít příjem po skončení RP. Mám počkat s insolvencí až budu mít po skončení prvního RP? Jsem vdaná manžel je již v insolvenci více jak rok máme dvou letého syna. Prosím o radu a odpověď. děkuji Rýparová

  • Vážená paní Rýparová,

   v tuto chvíli rozhodně nedoporučuji čekat na to, až skončí rodičovský příspěvek. V případě, že nebudete hradit závazky, mohou vám do té doby dluhy významně narůst a je možné, že poté již nebudete podmínky oddlužení splňovat vůbec. Doporučil bych najít druhou osobu, která by vám mohla vypomoci formou tzv. darovací neboli důchodové smlouvy. Tím se daná osoba zaváže k tomu, že vám bude po dobu následujících 5 let, tedy 60 splátek vypomáhat s oddlužením tak, abyste splnila základní podmínku, kterou je splacení alespoň 30% dluhů.

 23. Dobrý den, jaké jsou náklady Vámi řešeného insolvenčního řízení? Protože jak známo, kdo se dostane do této situace, nemívá u sebe velké sumy a občas je rád, že zaplatí nájem a ostatní nutné náklady. Děkuji za odpověď, Škrášek

  • Dobrý den pane Škrášku,

   děkujeme za Váš dotaz. Konzultace možnosti oddlužení je vždy zdarma. Zpoplatněna je nicméně část zpracování insolvenčního návrhu včetně právního servisu. Cena se odvíjí od výše závazku a dalších faktorů, jako je například podání návrhu za jednotlivce či manžele. V případě zájmu o konkrétní informace a analýzu Vaší situace zdarma nám zanechte tel. číslo či se obraťte na naše konzultanty na tel: 725 766 273

   S pozdravem,

   Josef Slánský

 24. Dobry den, Chci se zeptat? Mam exekuce ktere mi strhavaji s platu.chtel bych na sebe vyhlasit osobni bankrot,ale nemam vsechny doklady o dluzich..tak se chci zeptat co by se s ti mdalo delat a jestli by i tak sel na sebe vyhlasit osobni bankrot

  • Dobrý den pane Fellnere,

   rozhodně je to možné. Bohužel pro vás v ČR neexistuje žádná centrální databáze dluhů, do které byste mohl nahláednou a zjistit tak své dluhy. V tuto chvíli mohu pouze nabídnout, abyste se podíval na stránky http://www.kolikdluzim.cz, tam lze zjistit vaše exekuce. Dále http://www.cbcb.cz, tam lze zjistit bankovní závazky. Dále http://www.cncb.cz, tam lze zjistit nebankovní závazky. Bohužel v žádná z databází nenajdete kompletní seznam. Proto je opravdu nejlepší sednout si, zamyslet se a na kousek papíru vypsat všechny dluhy, které jste historicky měl. Poté kontaktovat jednotlivé instituce a zjistit u nich, zdali za vámi nějaké pohledávky evidují, či nikoliv.

 25. Dobrý den.Mám exekuci na plat a Strhávají my to už tři roky.Mám tich exekucí víc.Mám šanci na oddlužení?Na koho se mám případně obrátit aby mi pomohl z finančních problému.?Děkuji za odpověd.S pozdravem Vašek

  • Dobrý den pane Vašku,

   exekuce pro oddlužení není problém. Naopak. V případě, že jste v exekuci, splňujete podmínku splatnosti a proto stačí, když váš plat je v takové výši, abyste byl schopen splatit alespoň 30% veškerých vašich dluhů v následujících pěti letech. Neváhejte nás v této záležitosti kontaktovat.

 26. Dobrý den, prosím o radu. Bratr se stal svojí hloupostí b.koněm a má nyní dluh cca 3mil.Kč. Podal návrh na oddlužení a už po druhé bylo zamítnuto. Jakou má šanci uspět? A hrozí mu i vězení, pokud oddlužení nevyjde a není schopen 3.mil splatit? Přece nelze donekonečna podávat nové žádosti a být tak stále chráněný před exekucí. Jak to prosím v praxi bývá, poradíte nám? Díky

  • Dobrý den,

   návrhy na oddlužení jde podávat neomezeně. Nicméně v případě, že to bratr dělá pouze z toho důvodu aby oddaloval výkon exekuce, může očekávat, že některý z věřitelů nebo exekutorů podá trestní oznámení. V oddlužení je nutné splatit alespoň 30% veškerých dluhů. Tzn. v případě, že pan bratr nemá dostatečný příjem sám, musí sehnat druhou osobu, která mu bude schopna finančně vypomoci na základě tzv. darovací smlouvy.

 27. Dobrý den, pokud pracuji jako řidič MKD mám základní plat 13000 a zbytek v eurech jako diety. Tím pádem dosáhnu výdělku okolo 35000 čistého. Jakou částkou mohu operovat potřebnou ke schválení insolvence?

  • Dobrý den pane Šťastný,

   v rámci oddlužení jde použít pouze váš čistý měsíční příjem. Diety jsou pouze náhrady mzdy, které za tímto účelem použít nelze. Nicméně jsou známy případy, kdy se dlužník dohodl se soudem, že je ochoten přispívat na oddlužení i část svých příjmů ve formě diet a tím aby dosáhl na potřebné podmínky oddlužení.

 28. Dobrý den.Chtěl bych se zeptat chci se nechat oddlužit,mohu přijít o nemovitost pokud je na ní hypotéka a zástavní právo vůči bance?

  • Dobrý den pane Viktore,

   toto rozhodnutí je vždy na bance, která vám poskytla hypoteční úvěr. Obecně mohu říci, že banky nemovitosti v případě oddlužení opravdu zpěněžují. To znamená, že o nemovitost s největší pravděpodboností příjdete. Jediný způsob, jak nemovitost ponechat je najít někoho, kdo by k hypotečnímu úvěru přistoupil. Vy byste na něj tento úvěr tedy převedl a oddlužil se pouze z nezajištěných úvěrů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *